Nejlepší restaurace v Chorvatsku - Chorvatsko v Průvodci Michelin

Pokud se počítáte mezi gurmány, milovníky prestižní kuchyně, fanoušky středomořských pokrmů či je Vaším koníčkem gastroturistika, je pro Vás Chorvatsko tím správným místem pro strávení letní dovolené.

V letošním roce jej procestovali i profesionální michelinští inspektoři a výsledek je vskutku ohromující, Chorvatsko obhájilo michelinskou hvězdu udělenou v roce 2017 a dokonce získlo i dvě nové. Rozrostl se i počet restaurací, které získaly michelinské doporučení tradičně symbolizované příborem.

Michelinské restaurace jsou podniky, jenž byly pro svou špičkovou kuchyni a atmosféru vybrány do Průvodce Michelin. Ten zahrnuje recenze a doporučení více než 45 000 restaurací po zelé zemi, zejména pak v západní Evropě, součástí průvodce je i doporučení specialit, které podnik nabízí. Nejprestižnější hodnocení je symbolizováno michelinskou hvězdou, nejvyšší možné hodnocení obsahuje hvězdy tři. Posuzování podniků probíhá zcela anonymně, známa není identita ani počet hodnotitelů. Ovšem získáním hvězdy nic nekončí, neboť podle michelinských standardů je nutné, aby inspektoři dané místo navštívili zhruba každých 18 měsíců a své hodnocení tak neustále upravovali a doplňovali. Výjimkou není ani odebrání michelinských hvězd.

Michelinskými hvězdami byly nově ohodnoceny restaurace Pelegrini nacházející se v Šibeniku a restaurace 360°, kterou naleznete v Dubrovníku. Hvězdičku udělenou v loňském roce obhájila restaurace Monte z města Rovinj. Nově byla udělována i ocenění Bib Gourmand, označující restaurace nabízející kvalitní menu za příznivé ceny. Toto ocenění získaly mj. podniky na Korčule, v Dubrovníku či ve Splitu. Chorvatsko tak obhájilo své místo na gastronomické scéně.

img-loader img-loader img-loader