Dubrovnik - perla Jadranu, která stojí za návštěvu

Tohle jihodalmácké město označované jako "perla Jardarnu" je atrakcí pro turisty, kteří ho v hodném počtu navštěvují. Město žije celoročně naplno až do pozdních nočních hodin.

Při návštěvě starého města vás ohromují velkolepé hradby i úzké středověké uličky. Co vás jistě překvapí už méně, to jsou davy turistů, ale i poměrně vysoké ceny v místních restauracích. Velmi často bývají ceny až dvojnásobné oproti cenám v letoviscích. Nejdražší restaurace se nacházejí na hlavní třídě, o něco levnější pak v bočních zapadlejších uličkách.

Atmosféra v středověkých uličkách je příjemná. V postranních uličkách narazíte na napříč natažené šňůry, na kterých velmi často visí čerstvě vyprané prádlo, ze kterého vám na hlavu bude kapat voda.

Obyvatelé starého města jsou na turisty zvyklí, velmi často u svých bytů nechávají dokořán otevřená okna, kterými můžete nahlédnout do jejich obydlí.

Široká hlavní třída i přilehlé uličky s chodníkem obloženým vápencem působí velmi efektně a přímo vybízí k zutí bot.

Za návštěvu jistě stojí i městské hradby, po nichž se můžete projít kolem celého starého města. Zdoláte si stovky schodů, ale krásné výhledy a zážitek z procházky za to bude stát! Fotky pořízené z hradeb patří vždy k něm nejkrásnějším. Malebné pohledy na střechy, kostely, paláce i skalní útesy vám jistě nedovolí foťák schovat.

Městem Dubrovnik budete zcela jistě okouzleni!

img-loader img-loader img-loader