Informace o letní sezóně 2023 v Chorvatsku

Vážení klienti a přátelé cestovní kanceláře Cílka,

letní sezóna už klepe na dveře a Chorvatsko se již tradičně stává častým terčem novinových článků a příspěvků v TV. Rád bych se k tomu také trochu pouze krátce vyjádřil a dopnil, či trochu narovnal některé informace z médií. Podělím se s Vámi o vlastní zkušennosti.

Častou zprávou nyní je, že ubytovací služby v Chorvatsku zdražily. Ano, stejně jako všude po Evropě, i v Chorvatsku úřaduje inflace a ubytování v Chorvatsku zdražilo o cca 15 %. Podobně se zdražuje v dalších oblíbených Evropských destinacích, ČR nevyjímaje. Nám se podařilo udržet ceny na stejných cenách jako v loňské sezóně nebo případné zdražení máme do 10 %. 

Před pár dny jsem se také dočetl, že kopeček zmrzliny stojí v Chorvatsku 95 Kč. Tato cena ve srovnání s realitou působí úsměvně. V Igrane nyní stojí kopeček zmrzliny 2 Eura, a to je cca 48 Kč. Točené pivo v restauraci stojí 3,5 EUR a větších letoviscích i pravděpodobně méně. Ceny v restauracích jsou s eurem trohu vyšší. Aktuální jídelní lístek z Konoba Trivolta Z Igrane přikládáme. Objednáním polopenze k pobytu můžete tedy ušetřit.

Další nesmyslnou zprávou je, že do Chorvatska letos pojede rekordní počet česých turistů. Rekordní byla určitě loňská sezóna  a projevila se tzv. odložená spotřeba díky covidové pandemii. Letos bude nejen českých, ale i dalších národností, o něco méně. V sezónní špičce to samozřejmě nebude poznat, ale v červnu a září to poznat opticky na plážích bude. Takže žádnou paniku prosím. 

Dále můžeme očekávat zprávy o žralocích v Jadranu, splašcích a znečištění moře, komárech, medúzách a nových zákonech pro turisty. Nic z toho Vás nemusí znepokojovat, jedná se o tzv. clikbait - Více o principu clickbaitu zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Clickbait K pochybným serverům jako je aaazdravi.cz  se v tomto ubohém konání, za vidinou zisku z reklamy, přidávají i jinak seriozní mádia jako tn.cz, seznam.cz a idnes.cz.

Minulý týden jsme strávil 3 dny v Chorvatsku a musím říst, že tam bylo nádherně teplo, ohřáté moře, rozkvetlé keře a rostliny voněly na všechny strany.

Pro začátek sezóny můžete využít některé LAST MINUTE akce na 9.6.-18.6.2023, kdy máme posledních pár míst za akční ceny a autobusová doprava je ZDARMA.

Ubytovací kapacity Igrane - vila Ribica 2 a Tučepi - vila Ante jsou téměř vyprodány, takže objednávku dvoulůžkové variaty ubytování je lepší neodkládat.

Krásné letní dny Vám přeje Ing. Jan Musil!

 

img-loader img-loader img-loader