Léto v Chorvatsku 2020 bude!

Vážení klienti a přátelé cetovní kanceláře Cílka,

před několika týdny to s letní dovolenou v Chorvatsku vypadalo velice nejistě a dokonce zde byly i černé scénáře na hranice zavřené na několik let. Vše se však velice rychle zlepšuje a nás těší, že letní sezóna 2020, i když s mírnými omezeními, bude.

Jsme připraveni zajistit Vám veškeré dohodnuté služby a Vy si budete moci odpočinout na plážích Jadranu jak jste zvyklí. Stres spojený s odeznívající epidemií můžete u moře hodit za hlavu. Pobřeží Makarské riviéry tradičně patří mezi lázeňské destinace zaměřené na dýchací cesty.

V oblasti střední Dalmácie se epidemie nerozšířila a Chorvatsko má celkově lepší statistcké výsledky jak Česká republika. 

Pro Vás je jistě velmi důležité, že pro cestu do Chorvatska nebude nutné absolvovat test na COVID-19 a od 8.6.2020 nebude nutné tento test posdtoupit i po návratu z Chorvatska do České republiky. Vše se dolaďuje na úrovni Ministerstev zahraničních věcí obou zemí. 

Jaká budou tedy omezení Vaší dovolené? 

  • potvrzení o ubytování - v nadcházející letní sezoně se bude muset každý klient prokázat objednaným ubytování na hraničním přechodu do Slovinska a Chorvatska. Předpokládá se, že klient bude trávit dovolenou právě na tomto místě a nebude po Chorvatsku cestovat. Při cestě autobusem připraví tyto dokumenty cetovní kancelář a pro cestu vlastním vozem Vám tyto dokumenty odešleme prostřednictvím instrukcí k pobytu na Váš email. 
  • informace k pobytu - každý klient při překročení hranice do Chorvastka obdrží pokyny a informace o opatřeních a podmínkách pro dovolenou v Chorvatsku. Mezi tyto podmínky bude patřit povinnost měřit si denně tělěsnou teplotu.
  • odstup a hegiena - podmínky pro dodržování společenského odstupu a hygieny jsou identické jako v ČR. Např. odstupy v restauracích a na pláži. Chorvaté nyní předběžně počítají s nižší obsazeností oproti předešlým sezónam.  
  • roušky - od pondělí budou v ČR roušky povinné pouze v uzavřených prostorech. V Chorvatsku nebyly roušky povinné, jsou pouze doporučeny. 
  • postupné uvolňování opatření - v Chorvatsku, stejně jako v ČR, se postupně opatření a omezení uvolňují a lze předpokládat, že se opatření budou v průběhu sezóny rušit, tzn. jakmile nubude např. měření telesné teploty třeba, nebude tato informace uvedena v pokynech pro klienty.

 

Autobusová doprava - naším dlouholetým partnerem je společnost RegioJet, který již zahájila linky mezinárodní přepravy osob. Své autobusy pečlivě a profesionálně udržuje a desinfikuje. Během nadcházejícíh měsíců před zahájením sezony jistě získají mnoho dalších zkušeností, které uplatní i pro naše klienty.  

Máme za sebou dobu plnou negativních zpráv a katastrofických scénařů, které se naštěstí nepotvrdili. S uvolňováním opatření se již nyní ukazuje jak velké množství lidí tráví čas venku i ve vysoké koncentraci. Během letní sezony tradičně česko opouští cca 5 milonů osob. My jsme přesvědčení, že především turisticky zajímavá místa, koupaliště, supermarkety, kina, divadla a atrakce mohou být v letní sezóně doslova přeplněna návštěvníky a toto se také promítne do kvality služeb z hlediska kapacity.

Pomalu začínáte znovu objednávat a dokonce se dotazujete na možnost obnovení Vaší zrušené rezervace. Zrušené rezervace samozřejmě můžete tzv. znovu nahodit zpět.   

Na Vaše dotazy Vám rádi odpovíme. Neváhejte nás telefonicky kontkatovat na 543211015 nebo 604921840.  

 

 

img-loader img-loader img-loader