Makarská riviéra

Makarská riviéra je bezesporu jedním z nejnavštěvovanějších míst Chorvatska. Turisty láká čistými oblázkovými plážemi, průzračným mořem a tajemnou krásou svých měst charakteristických spletitými uličkami a poklidnou promenádou podél moře. 

Makarská riviéra se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře, je 60 kilometrů dlouhá a pouze několik kilometrů široká, poněvadž ji ze západní strany lemuje mohutné vápencové pohoří Biokovo. Centrem Riviéry je historické město Makarská, které současně patří k jejím nejživějším místům. Mezi další zajímavé destinace se řadí například lázeňské městečko Brela, kde se nachází hned několik sladkovodních pramenů. Dalším oblíbeným letoviskem jsou Tučepi, které prosluly především krásou svých pláží, jež získaly ocenění Modré vlajky. Vyhledávaným letoviskem je i Podgora, nad kterou se tyčí památník ve tvaru křídla racka, další dominantou města je například socha mořské panny nacházející se v moři. Mezi další oblíbené destinace patří Krvavica, Baška Voda, Igrane či Gradac.

Makarská je vhodným místem i pro trávení aktivní dovolené, na celé Riviéře je spousta tenisových či volejbalových hřišť, z vodních sportů zde můžete provozovat windsurfing, jachting nebo potápění. Vzhledem k blízkosti a snadné dostupnosti pohoří Biokova lze využít jeho mnohých cyklistických stezek, případně vystoupat na jeho nejvyšší vrchol    Sv. Jure (1762 m.n.m.). Kromě sportu nabízí Makarská Riviéra svým návštěvníkům i bohatou kulturu, každé letovisko má svůj program. Velice oblíbené jsou rybářské večery, Festival Makarské léto či každoročně pořádané oslavy krále Artuše v Igrane.

Na své si přijdou i milovníci středomořské kuchyně. Ve všech městech se nachází spousta restaurací, ve kterých Vám připraví pravé chorvatské delikatesy z domácích surovin, čerstvých ryb a mořských plodů. Něco na chuť si můžete dát v jedné z mnoha kaváren, které svým návštěvníkům nabízí domácí dorty či výbornou chorvatskou zmrzlinu.

Z letovisek Makarské riviéry je možné dělat mnoho výletů do okolí. K nejzajímavějším patří prohlídka druhého největšího chorvatského města Splitu, ve kterém se nachází středověký Diokleciánův palác patřící mezi památky kulturního dědictví UNESCO. Za „perlu Jadranu“ je právem nazýváno středověké přístavní město Dubrovník, které určitě stojí za vidění. Makarská riviéra rovněž skýtá možnosti pro lodní výlety na protější ostrovy Hvar, Brač nebo Korčulu – rodiště slavného mořeplavce Marca Pola. Pro milovníky adrenalinu je připraven rafting na řece Cetině či výše zmíněný výlet na horský masiv Biokovo.

Průzračně čisté moře, pláže s bělostnými kamínky, vůně borovic, zpěv cikád a úchvatná scenérie Biokova.Touhle skvostnou kombinací Vás okouzlí Makarská riviéra.

img-loader img-loader img-loader