Slovinsko bez dálnice

Chcete ušetřit za dálniční známku ve Slovinsku?

Už v květnu se rozjíždí spousta Čechů k nejoblíbenějšímu moři - Jadranu. Není divu, že Chorvatsko v preferencích českých turistů stále vede a obvzláště jeho jižní část - Dalmácie - Makarská  riviéra. Z Brna je to na Makarskou cca 950km přes Vídeň, Graz, kolem slovinského  Mariboru, Zagrebu a Splitu přibližně 11 hodin autem.

Ve Slovinsku se lze vyhnout placení předražené dálniční známky (15€ na 7 dnů nebo 30€ na měsíc) tak, že v Rakousku se sjede z dálnice ještě před hranicemi na 226 km a dáte se směr Mureck. Tam překročíte hranice se Slovinskem po mostě přes řeku a jedete silnicí 433 do města Lenart. Z Lenartu po silnici č. 229 do Ptuje, kde dále pokračuje jako ulice Osojnikova cesta. Pak pokračujete po Ormoška cesta a za mostem přes řeku sjedete vlevo na Zagrebška cesta. Tou přijedete až na křižovatku před obec Podbřežje, kde se dáte mírně vpravo směr Tržec. Zde se silnice napojí na silnici č. 9 (E59) a k hranicím s Chorvatskem zbývá už jen několik km.

V tomto popisu jsou základní orientační body, detailně si trasu můžete prohlédnout v googlemaps, případně znovu navštívit naše webové stránky, kde stále sledujeme aktuální situaci na cestách.To se ovšem dá ověřit těsně před cestou a  případně trasu ještě korigovat. Dle zkušeností je možné tuto objížďku absolvovat za 50 minut - tedy o několik málo minut pomaleji, než s využitím dálnice. Silnice má hlavně za hranicemi s Rakouskem méně kvalitní povrch.

Ztratíte tak asi 30 minut času jízdou mimo slovinskou dálnici  a ušetříte několik set korun za místní dálniční známku.

Cesta po chorvatské dálnici už je pak radostným potěšením díky její úžasné kvalitě .

Video z objezdu dálnice naleznete na:

http://www.youtube.com/watch?v=mA56iSsugF8

img-loader img-loader img-loader