Igrane - letovisko s dlouhou historií

 

Igrane je letovisko na Makarské riviéře, které klientům nabízí nadstandardní množství pláží a je ideálním místem pro klidnou rodinnou dovolenou. Naleznete ho 7 km jihovýchodně od Podgory. Řada starých zrekonstruovaných domů na strmém svahu tvoří spolu s novou výstavbou harmonický celek města se 420 obyvateli.

První zmínka o Igrane pochází z konce 14. století. Ale díky sarkofágům nalezeným na místním hřbitově je jisté, že osada existovala již v římské době. Nejznámější středověkou památkou v Makarském přímoří je kostelík Sv. Mihovila z 11. století a barokní zvonice kostela Panny Marie. Hlavní dominantou městečka je opevněná věž Zalina ze 17. století, tyčící se na nejvyšším bodě Igrane.

V Igrane i v jeho okolí se nachází oblázkové pláže lemované promenádou s exotickými agávemi a olivovými háji. Borové lesy u pláže poskytují příjemné prostředí pro osvěžení a relaxaci. Díky pozvolnému vstupu do moře je Igrane vhodné pro rodiny s malými dětmi. Krásný výhled a možnost výletů nabízí nedaleké ostrovy Hvar a Brač. Poblíž Igrane se nachází stará horská vesnice Gornje Igrane s několika menšími vískami, ze kterých se obyvatelé postupně stěhují blíže k moři, aby mohli obdělávat vinohrady a olivové háje.

Igrane je dnes známé turistické místo s hotely, domy a apartmány překrásnou pláží a také sportovními a zábavními akcemi. Podél dlouhé pláže směrem na Živogošče jsou podél stezky vystavěny komfortní vily a domy, café bary, obchody a restaurace. Hlavní pláž nabízí vodní sporty jako windsurfing, pronájem lodiček, šlapadla, vodní skútr, seakajaky a dnes tak populární paddleboardy. Má také skvělé podmínky pro příznivce aktivní dovolené, ti si zde mohou zahrát stolní tenis a košíkovou. I milovníci cykloturistiky si zde přijdou na své. Z Igrane vede středně obtížná trasa na jihovýchod do letoviska Živogošče. Městečko poskytuje v letních měsících i kulturní vyžití. Konají se zde folklórní a pěvecká vystoupení či rybářské večery.

 

img-loader img-loader img-loader