Podnebí a počasí v Chorvatsku

Pro chorvatské pobřeží a ostrovy je typické podnebí, které se vyznačuje krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Pobřeží je navíc chráněno horským pásmem Dinárského krasu před drsnými vlivy s vnitrozemí, kde převládá mírné kontinentální klima, které charakterizují horká a suchá léta a studené zimy. 

Průměrná teplota v létě  se pohybuje okolo 30°C, teplota moře může dosahovat až 27°C.

Nejteplejším měsícem v roce je červenec, moře je nejteplejší v srpnu a poměrně vysokou teplotu si zachová až do pozdního podzimu.

Teploty, které v zimě jen vyjímečně klesají pod bod mrazu, mají blahodárné účinky na zdejší vegetaci. Sníh je na Jadranu výjimečným jevem. Ročně se v průměru objevuje pouze na jeden až tři dny.

Jaro a podzim jsou deštivějším obdobím, kdy spadne pouze minimum srážek. Naopak nejsuššími měsící jsou červen, červenec a srpen.

Jadranská přímořská oblast se vyznačuje malou oblačností a největším počtem slunečných dní a nejdelším slunečním svitem v Chorvatsku. Délkou slunečního svitu může chorvatské pobřeží směle soutěžit s plážemi na francouzské riviéře. Nejslunečnější oblastí je chorvatský ostrov Hvar. Aktuální počasí v chorvatských letoviscích naleznete zde

Průměrné teploty v Chorvastku v jednotlivých měsících

 Květenčervenčervenecsrpenzáříříjen
Průměrná teplota vzduchu 24°C 29°C 32°C 32°C 26°C 20°C
Průměrná teplota vody 22°C 25°C 26°C 27°C 24°C 18°C
img-loader img-loader img-loader