Tučepi - mají dlouhou pláž a dostatek stínu

 

Tučepi leží jihovýchodě od Makarské riviéry a má zhruba 1700 obyvatel. Je to velmi vyhledávané a moderní letovisko, v němž převážně nalezneme exkluzivní hotely a honosné vily, které lemují krásně udržované nábřeží. Tučepi jsou proslulé svou dlouhou pláží nacházející se v široké oblázkové zátoce, která vede až do vedlejšího městečka Podgory, celá tato pláž je lemována borovicemi, které poskytují příjemný stín v dobách velkého horka. Pláž je oblázková místy s hrubším pískem, jenž zajišťuje pozvolný a příjemný sestup do moře.

Území Tučep bylo osídleno již v antické době. Byly zde nalezeny zbytky starokřesťanského kostela, který byl patrně postaven v  5. – 6. století. Ve vesnici stojí goticko-renesanční kostel svatého Jiří ze 14. století, jsou zle ale i další tři barokní letohrádky patricijských rodin.

Toto rušné letovisko nabízí mnoho typů ubytování. Od exkluzivních hotelů, přes penziony, soukromé vily až po apartmány. Tučepi patří mezi vyhlášené letovisko, proto si zde za ubytování trošku připlatíte, zážitek ale opravdu stojí za to.

Na plážích jsou dostupné vodní sporty jako třeba jachting, vodní lyžování, windsurfing a další. Také si zde můžete zahrát volejbal, kuželky , minigolf nebo třeba fotbal.

Po celém nábřeží je spousta restaurací, kaváren a barů. Od 10. července do 30. srpna zde probíhá Festival Tučepské letní večery. Můžete se taky stát svědky koncertů jak populární hudby, tak lidové nebo divadelní představení. Další významnou místní událostí je den městečka Tučepi a lidová slavnost svatého Antonína, která se koná 13. června. Tu také doprovází bohatý kulturní program.

Pokud rádi chodíte na procházky, určitě se vydejte poznat okolí a původní staré dalmatské vesničky. Jedna z nejkrásnějších obcí je určitě Gornji Tučepi ze které se bohužel dochovaly pouze zbytky. Leží ve výšce 300 m.n.m a dostanete se k ní po silnici spojující Makarskou a Vrgorac. Můžete se sem vydat
i pěšky což vřele doporučujeme, protože půjdete kolem sítě venkovských pěšinek procházejícími mezi olivovými háji a vinicemi.

Pokud máte rádi vysokohorské túry, tak se můžete vypravit na výlet do pohoří Biokovo, kde je několik značených pěších cest. Pokud byste přece jen rádi vyrazili na horu, ale už z jakéhokoli důvodu se vám nechce po svých, tak na nejvyšší hor svetý Jure vede vyasfaltovaná cesta, která je ale zpoplatněná.

 

img-loader img-loader img-loader