Aktuální podmínky pro cestování do Chorvatska a zpět

Važení klienti a přátelé cestovní kanceláře Cílka, 

Česká republika je nově zařezna na seznam zemí označený zelenou barvou s nízkým výskytem koronaviru, proto lze do Chorvatska již cestovat bez omezení a nemusí se ničím prokazovat.

 

Cestující z Chorvatska musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře,  potvrzení o jeho vyplnění předložit hraniční kontrole. 
V případě cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem)  cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku. Potvrzení o výsledku testu bude vyžadováno dopravci jako podmínka pro přijetí cestujícího k přepravě a cestující jej musí na vyžádání předložit hraniční kontrole v ČR. 

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty, ale je povinnost postoupit antigenní nebo RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2 nejpozději pátý den po příjezdu do ČR.

Po příjezdu do ČR po dobu 14 dnů platí pro všechny povinnost nosit všude mimo domov respirátory nebo obdobné prostředky (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94% dle příslušných norem (např. FFP2, KN95).

 
 
Cesta zpátky do ČR
Při cestě domů autobusem nebo autem je třeba splnit tyto podmínky:
2) mít před odjezdem z Chorvatska negativní antigenní test (ne starší než 24 hodin) nebo PCR test (ne starší než 72 hodin). Negativní test není třeba při dopravě autem. Pozor, nově lze u nás zakouit antigenní test pro cetsu zpět autobusem!!!!
3) Do 5 dní po příjezdu automobilem si nechat udělat antigenní nebo PCR test, do negativního výsledku testu je třeba být v izolaci. Test lze snadno podstoupit ihned po příjezdu do ČR a v pondělí nastupit po dovolené do práce. I PCR testy budou v rámci veřejného zdravotního pojištění v ČR ZDARMA.  
 
Pokud máte ukončené očkování (více než 14 dní), stačí vyplnit jen formulář. Testovat se nemusíte vůbec.
 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR připravillo portál s informacemi o podmínkách vstupu, pobytu a návratu z dovolených a informace o Chorvastku naleznete zde: https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021/chorvatsko
 
Vaší dovolené na Jadranu už nic nebrání a nebude Vás stát žádné peníze na víc. 
 
21.6.2021
 

 

 

img-loader img-loader img-loader