Informace k letní sezóně 2020 v souvislosti s COVID-19

Vážení klienti a přátelé cestovni kanceláře Cílka,

celý svět zasáhla epidemie koronaviru a nemoci COVID-19. Tato situace má zásadní vliv na chod všech cestovních kanceláří.

 

Letní sezóna je však ještě daleko a my doufáme, že se nám podaří dohodnuté služby zajistit. 

1. Faktor času - do začátku sezony zbývá ještě dost času na zásadní změnu k lepšímu

2. Česká republika a Chorvatsko zatím epidemii zvládají, stejně i tranzitní země Slovensko a Maďarsko. Ve všech zemích jsou zavedena přísná opatření k zamezení šíření viru.

3. Změna ročního období - rostoucí teploty a sluneční svit (UV záření) zabraňují snadnému šíření viru.

4. Příklady zemí z Asie, kde se podařilo virus zvládnout. 

 

Objevilo se již několik dotazů na možnost storna zájezdu. Storno zájezdu je definováno ve všeobecných obchodních podmínkách (k náhledu zde) a podstatné je, že nyní máte storno poplatek všichni základní a měnit se začíná až 60 dnů před odjezdem, proto Vás prozatím žádáme o trpělivost. Vývoj v následujícím měsíci nám všem napoví jak to bude s možností vycestovat do Chorvatska v letním období. Skupinové pobyty mají storno podmínky definované odlišně v jednotlivých skupinových smlouvách o zajištění služeb. Problematice storna prosím věnujte pozornost v níže uvedením článku MMR.

Včerejší kontroverzní prohlášení Prof. MUDr. Romana Prymuly o nemožnosti vycestovat z ČR v několika následujících měsících nebo letech bylo okamžitě dementováno premierem ČR.  

Zůstaňte prosím především zdraví a pozitivně naladěni. 

 

Činnost cestovních kanceláří podléhá dohledu Ministerstva pro místní rozvoj, které na svém webu publikovalo následující stanovisko a doporučení pro klienty a CK:

 

MMR oznamuje, že zákazníci cestovních kanceláří mohou využít poukazy jako jednu z alternativ

20. 3. 2020

Ministerstvo pro místní rozvoj sděluje, že cestovní kanceláře mohou nabízet poukazy jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem.

 

 

 

 

img-loader img-loader img-loader